معرفی «محسن سلیمانی» | قاری قرآن کریم

اینجانب محسن سلیمانی متولد شهرستان امیدیه هستم. در خانواده‌ای مذهبی متولد شدم و همین امر بعلاوه علاقه ذاتی بنده به بحث خوندن و تنغیم باعث شد که به هنر مقدس قرائت رو بیارم. آغاز کار در واقع برمی‌گرده به شنیدن قرائت سوره حمد استاد عبدالباسط که قبل از سخنرانی آقای قرائتی پخش می‌شه (یادمه توی اون حال و هوای کودکی فکر می‌کردم قسمت اوج این تلاوت رو یه پسربچه خونده و قسمت بمش رو برادر بزرگترش!). همونجا آرزو کردم که روزی بتونم مثل استاد عبدالباسط بخونم. بعد از اون همیشه سر صف مدرسه به سبک استاد عبدالباسط سوره حمد رو میخوندم. اوضاع به همین منوال بود تا اینکه برادر بزرگترم (همینجا جا داره از ایشون بابت زحماتشون کمال تشکر و قدردانی رو داشته باشم) که اون زمان دانشجوی اهواز بودند نوار قرائت سوره‌های حشر، تکویر، فجر استاد عبدالباسط رو برای من آوردند. من که از خوشحالی از خود بی خود شده بودم به مدت چند ماه هر روز چند بار این قرائت رو گوش می‌دادم. چند ماه بعد سوره مریم استاد عبدالباسط و بعد هم سور یوسف، کهف و ... رو تهیه کردم.
در اقدام بعدی ایشون استاد دغاغله رو به امیدیه دعوت کردند و استاد طی پنج جلسه به شکل کلی نغمات رو به ما آموزش دادند که این دوره آموزشی انصافاً نقطه عطفی بود در بحث قرائت قرآن این حقیر. پس از اون بدلیل کمبود امکانات قرآنی در امیدیه در اون سالها، من عملاً فقط مستمع قرائات بودم. تا اینکه به اهواز اومدیم و بعد از مدتی من توی دانشگاه با استاد معلمی (که ذکر جلساتشون رو از برادرم شنیده بودم) برخورد کردم و ایشون آدرس جلسه‌ای که مشترکاً با دکتر بستانی و استاد دغاغله در حسینیه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برگزار می‌فرمودند رو به من دادند. بدین ترتیب طی دو سال از حضور اساتید مختلف بالاخص دکتر بستانی (در بحث تجوید و وقف و ابتدا)، استاد معلمی (تجوید)، استاد دغاغله (لحن) و استاد موسوی (صوت)، استفاده‌های زیادی بردم. در همون دو سال اول، دو بار در مسابقات اوقاف شرکت کردم که یکبار مقام سوم در شهر اهواز و یکبار هم مقام چهارم استان رو کسب کردم. بعد از اون هم در مسابقات شرکت نکردم.
در حال حاضر فعالیت قرآنی این حقیر اختصاص داره به جلسه قرآنی که بحمدالله بصورت هفته‌ای در حسینیه سیدالشهداء صلوات الله علیه واقع در شهرک نفت (محل زندگی خودم) برگزار می‌کنم.