معرفی موقوفه

در سال ۱۳۶۷ ه.ش وی زمینی به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع را در بهترین نقطه از کیانپارس به جهت ساخت حسینیه و سایر اماکن عام­المنفعه وقف نمودند که تولیت آن مادام ­الحیات برای خود و پس از وفات در فرزندان ذکور (نسل اندر نسل) ادامه یابد­.

طراحی و اجرای ساخت موقوفه در سال ۱۳۷۹ه.ش با نظر متولی منصوص وقت (حاج اسماعیل مدنیان) و مشارکت صندوق عمران موقوفات کشور و اولاد واقف با زیر بنایی بالغ بر ۱۹۰۰۰ مترمربع آغاز گردید که تا سال ۱۳۸۴ه.ش هشتاد درصد عملیات عمرانی آن به اتمام رسید­.

 مجمتع فرهنگی مذهبی تجاری موقوفه حاج اسماعیل مدنیان در ۴ طبقه شامل­: پارکینگ عمومی (۵۰۰۰ مترمربع)­، بازار امام رضا علیه­ السلام (۴۰۰۰ مترمربع)­، حسینیه امام رضا علیه ­السلام در دو طبقه ویژه آقایان و بانوان (هر طبقه ۸۰۰ متر مربع )­، واحد­های اداری و آموزشی (۳۲۰۰ مترمربع)­، فرهنگسرا شامل آمفی تئاتر­، نگارخانه­، سالن اجتماعات (۳۰۰۰ مترمربع) می­باشد­. حسینیه­ ها و بازار در سال ۱۳۸۳ با نام مبارک امام رضا علیه­ السلام مزین و راه­ اندازی گردیدند. فعالیت­های فرهنگی و مذهبی حسینیه امام رضا (ع) از همان بدو شروع بر اساس امور قرآنی و نشر مذهب شیعه جعفری بر طبق وقفنامه آغاز گردید­. برگزاری دو دوره مسابقات استانی حفظ، ترتیل و قرائت رضوان با حضور داوران بین­ المللی کشور در سال ۸۵ و ۸۶ نقطه عطفی در کارنامه فرهنگی این موقوفه بود به گونه­ای که پس از آن موسسه قرآنی امام رضا علیه­ السلام در قسمت واحدهای آموزشی تأسیس گردید و برگزاری کلاسهای مختلف قرآنی و دوره­های تابستانه و ... را تاکنون به طور منظم برگزار نموده است ولی متاسفانه عملیات تکمیل فرهنگسرای این موقوفه به دلیل عدم تأمین بودجه متوقف مانده که امید است در آینده­ای نزدیک این امر به سرانجام برسد.