معرفی «عقیل فریسات» | قاری قرآن کریم

بنده عقیل فریسات، متولد ۱۳۶۴ در شهر اهواز و فارغ التحصیل از دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی ارشد رشته مترجمی زبان عربی هستم و هم اکنون در کسوت معلمی مشغول به تدریس هستم.
زندگی قرآنی بنده از دوران کودکی در مسجد حضرت رقیه سلام ا... علیها واقع در منطقه کوی علوی آغاز شد. بنده با تشویق و ترغیب پدربزرگوارم به همراه وی در نماز جماعت شرکت می کردم و از این طریق با جلسات آموزش قرآن کریم آشنا شدم. بعد از حضورم در جلسات آموزش روخوانی قرآن کریم، ( استاد حاج عبدالکاظم حیدری) اولین شخصی بودکه به استعداد بنده در زمینه تلاوت قرآن پی بردند و از محضر ایشان طی جلسات خصوصی مقدمات علم تجوید را فرا گرفتم. همچنین این استاد بزرگوار با تشویق و ترغیب بنده، مرا به امر تقلید تلاوت های اساتید بزرگ جهان سوق دادند و با اهدای نوار تلاوت ماندگار استاد مصطفی اسماعیل از سوره های مبارکه بقره و طارق عامل اصلی حضورم در صحنه تلاوت قرآن کریم شدند.
بعد از آن تصمیم گرفتم تلاوت قرآن را به شکل تخصصی ادامه دهم لذا از محضر استاد جلیل القدر (سید حسن شوکی) بهره بردم و طی جلسات خصوصی با مقامات قرآنی آشنا شدم
در حال حاظر بنده در زمینه تدریس روخوانی، روانخوانی و تجوید سطح ۱و۲ در برخی مساجد و موسسات و مراکز قرآنی در حال فعالیت می باشم.
مقام های قرآنی متعددی را در سطح استان و کشور کسب نموده ام، بالاترین رتبه در مسابقات مراکز تربیت معلم سراسر کشور سال ۸۶ کسب مقام اول رشته قرائت قرآن کریم است.
همچنین حضور بنده در گروه تواشیح (مشکات خوزستان) با مدیریت حاج سید کریم موسوی و حاج ماجد نصری سهم به سزایی در پیشرفت و تعالی بنده در امر تلاوت و موسیقی و مقامات قرآنی داشته است.