معرفی «عبدالله میاحی» | حافظ کل قرآن کریم

عبدالله میاحی درسال۱۳۷۰در شهر شیبان استان خوزستان به دنیا آمد. ایشان تحصیلات دوره ی ابتدایی و راهنمایی خود را در شهر شیبان و دوره ی متوسطه را در شهرستان اهواز گذراند.
وی در رشته مهندسی برق تحصیل نموده است. که مقطع کاردانی را در آموزشکده فنی شهدای اهواز وهم چنین دوره ی کارشناسی را در دانشگاه آزاد ماهشهر به اتمام رساند. از آنجایی که پدر ایشان دارای مدرک ششم قدیم می باشد. برای اینکه دردرسهایش موفق شود، کمک های زیادی به ایشان می کردند . وی در سال سوم ابتدایی با استاد فاضل حمیداوی که ساکن شهر شیبان است آشنا می شود. استاد حمیداوی حافظ ۲۰ جزء قرآن می باشد که در آموزش روخوانی و روانخوانی و تجوید استاد بسیار خوب و با دانشی است. عبدالله میاحی در آن زمان عضو موسسه ی قرآنی امام حسن مجتبی (ع) شهر شیبان می شود. که با کمک آن موسسه و زیر نظر استاد حمیداوی توانست ابتدا روخوانی و روانخوانی و سپس تجوید قرآن را به خوبی فراگیرد. در سال سوم دبیرستان در مسابقات قرآن دانش آموزی بخش حفظ قرآن کریم شرکت نموده و با لطف پروردگار موفق به کسب رتبه دوم استانی در آن مسابقات می شود.
تا قبل از ورود به دانشگاه محفوظات وی از سوره های وسط قرآن بوده ولی وقتی که وارد دانشگاه می شود. یعنی از ۱۸ سالگی کار حفظ قرآن را از اول به صورت حرفه ای آغاز کرد. وی در دوره ی کاردانی که دو سال به طول انجامید موفق به حفظ ۱۰ جزء اول قرآن می شود. در آن مدت به صورت همزمان هم به حفظ قرآن و هم به درس و دانشگاه میپرداخت. بعد از اینکه دوره کاردانی را به پایان رساند بلافاصله دوره کارشناسی را شروع کرد و در طی دو سال موفق شد محفوظاتش را به ۲۰ جزء ارتقاء بدهد. در آن زمان در مسابقات زیادی از جمله ( دانشجویی، وزارت کار، مدهامتان و ...) شرکت نمود.
در طول این مدت در زمینه حفظ از راهنمایی استاد حمید چنانی( حافظ قرآن ، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه) استفاده می نمود. و همچنین در زمینه صوت ولحن از اساتیدی همچون حاج قاسم مقدمی و حاج ناجی حیدری بهره ی لازم را برده.
ایشان بعد از دوره کارشناسی به خدمت مقدس سربازی رفته. و در ارتش جمهوری اسلامی مشغول به خدمت شد، خدمت آموزشی عبدالله در تهران و خدمت اصلی در استان کرمانشاه بود. در طی دو ماه آموزشی علاوه بر شرایط سخت و پیچیده ای که داشت توانست ۲۰ جزءیی که حفظ کرده بود را به خوبی تثبیت کند. چون که در امر حفظ قرآن، تثبیت و حفظ محفوظات بحث مهم و حائز اهمیتی می باشد. زمانی که خدمت را در استان کرمانشاه شروع می کند. طی ۳ الی ۴ ماه توانست ۱۰جزء آخر قرآن را بخوبی حفظ کند و بلافاصله بعد از آن در مسابقات سازمان اوقاف که مهمترین و بزرگترین رویداد قرآنی کشور می باشد، شرکت کرده.
به گفته عبدالله میاحی مهم ترین عواملی که در موفقیت وی تأثیر زیادی داشته است در ابتدا لطف و عنایت پروردگار و سپس داشتن خانواده ای قرآنی و مذهبی است. خانواده وی همیشه مشوق عبدالله در همه زمینه ها بالاخص قرآن بوده اند.


مدارک قرآنی:
مدرک درجه ۳ حافظان قرآن کریم
مدرک مربیگری حفظ قرآن سازمان اوقاف
مدرک حفظ کل از سازمان اوقاف بخش حفظ مجازی
مدرک حفظ کل از موسسه ی مهد قرآن کشور
کسب عنوان سرباز نمونه

رتبه های کسب شده: در سال ۹۱
رتبه اول کشوری حفظ ۱۰ جزء مسابقات دانشجویی در استان قزوین
رتبه اول کشوری حفظ ۱۵ جزء مسابقات اداره کار و تعاون در استان قم
رتبه اول کشوری حفظ ۱۰ جزء در مسابقات مدهامتان در استان خوزستان
رتبه اول کشوری حفظ ۱۰ جزء مسابقات ملی در استان تهران
در سال ۹۲
رتبه اول کشوری حفظ ۲۰ جزء مسابقات دانشجویی در استان گیلان
رتبه اول کشوری حفظ ۲۰ جزء مسابقات اداره کار در استان قم
در سال ۹۳
رتبه اول کشوری حفظ ۲۰ جزء مسابقات دارالقرآن امام علی (ع) تهران
رتبه اول کشوری حفظ ۲۰ جزء مسابقات بسیج در استان گلستان
رتبه سوم کشوری حفظ کل مسابقات دانشجویی در استان کرمانشاه
در سال ۹۴
رتبه اول کشوری حفظ کل مسابقات نیروی زمینی ارتشی در استان تهران
رتبه اول کشوری حفظ کل مسابقات کل ارتش در استان تهران
رتبه عالی کشوری حفظ کل مسابقات سازمان اوقاف در استان کرمانشاه